Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим. Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.
Класоводи та класні керівники нашого закладу розпочали свої години-пам'яті зворушливою піснею «Свічка» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час голодомору. Потім учнів ознайомили із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї.
Також цього дня була проведена година пам’яті і скорботи «Голод 33-го – крик душі». Бібліотекар Яковлєва А.Г. розповіла "початківцям" про цю страшну сторінку в історії нашої держави, а також представила книжкову тематичну виставку під час якої ознайомила присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні. Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.
В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні у четверту суботу листопада на пам’ять про тих людей, які померли з голоду, запалюють свічки. Цього року 25 листопада 2017 року, о 16 годині, Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом. Запалімо свічку, щоб вшанувати пам'ять жертв Голодомору!
|